ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9076229
*
nr 907 6229
Spegel
nutida, rektangulär, höjd: 161
Utrop:
500 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 augusti 2014
kl 19:25:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/8 07:44:33
1
100 kr
24/8 09:21:31
2
150 kr
24/8 17:06:29
3
500 kr
24/8 17:23:16
4
500 kr
24/8 17:23:50
4
800 kr
24/8 22:07:49
5
800 kr
24/8 22:09:52
5
900 kr
24/8 22:35:18
6
1.000 kr
25/8 19:20:17
7
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida rektangulär spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
-
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27
*
Spegel
nr 907 6229
Spegel
nutida, rektangulär, höjd: 161
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 augusti 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/8 07:44:33 | 1 | 100 kr |
| 24/8 09:21:31 | 2 | 150 kr |
| 24/8 17:06:29 | 3 | 500 kr |
| 24/8 17:23:16 | 4 | 500 kr |
| 24/8 17:23:50 | 4 | 800 kr |
| 24/8 22:07:49 | 5 | 800 kr |
| 24/8 22:09:52 | 5 | 900 kr |
| 24/8 22:35:18 | 6 | 1.000 kr |
| 25/8 19:20:17 | 7 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida rektangulär spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49 -
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54 -
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27



